Radio Erewań nadaje ....
Pytanie do radia Erewań:
- Drogie radio, dlaczego nie cytujecie kawałów politycznych?
Odpowiedź:
-Drogi słuchaczu, bo nam jest bardzo dobrze, że jemy biały chleb nad Morzem Czarnym, a nie odwrotnie...

Lektura: „Planeta Kaukaz”

„Miasta są Kaukazowi obce. Z wyjątkiem Derbentu mają najwyżej dwieście kilkadziesiąt lat. Rozwinęły się z twierdz zakładanych przez cara na podbitych ziemiach. Wszystkie leżą na przedgórzu i mało się od siebie różnią. Miłośnik starożytności nie znajdzie w nich olśniewających zabytków, te pochowane są po aułach i uroczyskach.”
więcej »

Lektura: „Krwawa Góra” czyli swastyka na Elbrusie

Na specjalne życzenie Hitlera elitarna grupa szturmowa SS Edelweiss otrzymała zadanie zdobycia najwyższego szczytu Kaukazu. Zatknięcie niemieckiej flagi na Elbrusie miało stać się dowodem odwagi niemieckiego żołnierza i zapewnić sukces propagandowy podtrzymujący ducha w narodzie i druzgocący morale przeciwnika.
więcej »
Sputnik8

8.Sputnik nad Polską

Ósmy festiwal filmów rosyjskich rozpoczął się 20 listopada 2014. Z uwagi na bieżące zagadnienia geopolityczne oraz brak sentymentu w Polsce do tematyki Rosyjskiej, tegoroczny festiwal borykał się z trudnościami.
więcej »
Abchazja - Wojciech Górecki

Lektura: „Abchazja”

„…konflikt w Abchazji potrwa jeszcze długie lata. Rosja mogłaby zmusić Abchazów i Gruzinów, aby się dogadali, zaproponować jakieś rozwiązanie, pomóc w znalezieniu kompromisu. Ale Rosja nie chce. Woli konflikty zamrożone, zakonserwowane. Trzyma wtedy w szachu obie strony, korzystając z tego, że wciąż jest silna, że kontroluje szlaki komunikacyjne, że ma w regionie swoje wojsko."
więcej »
Kaspijski Potwór

Kaspijski Potwór

W latach 60 amerykański samolot szpiegowski sfotografował poruszający się nad wodami Morza Kaspijskiego niezidentyfikowany obiekt. Był on długi na około 100 metrów. Sugerując się jego kształtem Amerykanie nadali mu przydomek „Caspian Sea Monster” czyli „Kaspijski Potwór”...
więcej»
Pozdrowienia z Kaukazu